Şartlar

Şartlar

Eğitime katılmaya hak kazanmış adaylardan her birinin eğitime katılmak, sınava girmek ve sertifika almak için gerekli olan teknik yeterlilik seviyesine sahip olduğundan emin olmak için, CMSE®’ye yönelik ön koşul kriterleri hazırlanmıştır. Her aday, eğitim almaya uygun olup olmadığına dair gerekli bilgileri sorgulayan başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmalıdır. sadece resmi başvuru formu ile yapılan başvurular dikkate alınacaktır. Başvuru formunda uygunluk şartları belirtilmiş olup form aday tarafından eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.

Katılım için Uygunluk

Formlar, Pilz ve TÜV NORD’da çalışan uzmanlarla koordineli şekilde çalışan makine emniyeti alanında uzman gruplar tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda değerlendirilir. Mesleki yeterlilikleriniz, makine emniyeti konusundaki deneyiminiz ve şu anki pozisyonunuz başvurunuzda dikkate alınacaktır.

Aşağıdaki kriterler, adayların başvuruya uygun olduğunu kanıtlamaları için gereken minimum kriterlerdir. Eğitime katılmaya hak kazanabilmeniz için aşağıdaki kriterlerin birine sahip olmanız gerekir:

Kriter 1:

Emniyet alanında 5+ Yıl Deneyim

Teknoloji, emniyetle ilgili tasarım ve üretim, emniyetle ilgili bakım ve onarım gibi alanların birinde ve birkaçında uzun süreli profesyonel deneyim (5+ yıl).

 

 

 

 

Kriter 2:

Yeterlilik VE 1+ Yıl Deneyim

Eğitimin iki yıl veya daha fazla verildiği bir Üniversitede / Teknik okulda Makine Genel Bilimi, Mühendisliği, Teknolojisi, Yapımı ve Tasarımı veya Bakımı ve Onarımı alanlarında alınmış resmi yeterlilik(ler).

VE...

Teknoloji, emniyetle ilgili tasarım ve üretim, emniyetle ilgili bakım ve onarım gibi alanların birinde ve birkaçında en az bir yıl pratik deneyim.