CMSE® SSS

 

Faydalar ve yeterlilirk

CMSE® - Sertifikalı Makine Emniyet Uzmanı sertifikasyonunu almam ne gibi faydalar sağlayacak?

CMSE® sertifikasyonunda başarılı olmak için makine emniyetinin ilgili tüm alanlarında yeterliliğinizi kanıtlayacak bir durumda olmanız gerekir. Uluslararası geçerliliği olan bir TÜV NORD sertifikası alacaksınız ve profesyonel gelişiminiz için farklı yetkinlikler edineceksiniz. En önemlisi de küresel uzmanlar topluluğunun bir parçası olacaksınız.

CMSE® eğitmenlerinin nitelikleri/yeterlilikleri nelerdir?

Tüm CMSE® eğitmenleri Pilz veya diğer nitelikli şirketler ve kurumlarda yer alan uzmanlardır. Her CMSE® kursu, TÜV NORD tarafından sertifikalandırılan CMSE® eğitmeni eğitme sınavını başarıyla geçmiş Pilz eğitmenleri tarafından verilmektedir. Dahası, CMSE® kursuna dahil olan tüm personel makine emniyeti konusunda kapsamlı pratik geçmişe sahiptir ve anlattıkları konularda tanınmış uzmanlardır.

 

Giriş gereksinimleri ve başvuru

 

CMSE® kursunu alabilmek için giriş gereksinimleri nelerdir?

CMSE® kursuna katılmak için en az aşağıdaki gereksinimlerden birini karşılamanız gerekir:

Gereksinim 1: Emniyet alanında en az 5 yıl deneyim

Teknoloji, emniyetle ilgili tasarım ve üretim, emniyetle ilgili bakım ve onarım gibi alanların birinde ve birkaçında en az 5 yıl profesyonel deneyim/eğitim.

VEYA

Gereksinim 2: Yetkinliğe ek olarak en az 1 yıl deneyim

Üniversite/teknik liseden en az 2 yıllık resmi genel bilim, mühendislik, teknoloji, tasarım ve inşaat veya makine bakım ve onarım yeterliliği.

VE

Teknoloji, emniyetle ilgili tasarım ve üretim, emniyetle ilgili bakım ve onarım gibi alanların birinde ve birkaçında en az bir yıl pratik deneyim.

Başvuru formuna yeterliliklerimle ilgili bilgileri neden girmem gerekiyor?

(Bu bilgiler, olası delegelerin giriş gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için gereklidir). Başvuru formunda Pilz tarafından verilen tüm bilgiler son derece gizlidir. Pilz veya TÜV NORD bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmayacaktır. Başvuru formunun doldurulması ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen admin@cmse.com adresinden bize ulaşın.

CMSE® kursunda yerimin ayrıldığını nasıl öğrenebilirim?

Başvurunuz, gereksinimleri karşıladığınızdan emin olmak adına kontrol edilecektir. Ardından Pilz, kursta yerinizin ayrıldığını veya bu aşamada kursu almamanızın önerildiğini bildirmek üzere sizinle iletişime geçecektir.

Gereksinimleri karşılamıyorsam ne yapmam gerekiyor?

Minimum gereksinimler, 4 günlük yoğun CMSE® kursu ile birlikte gerekli geçmiş ve deneyime sahip olmaları durumunda sınavı geçme ve CMSE® sertifikasını alma konusunda yüksek olasılığa sahip potansiyel adayların dahil olmalarını sağlamak üzere belirlenmiştir. Bir potansiyel adayın geçmişinde yeterli deneyim yoksa, kurstan optimum seviyede yararlanabilmeniz için beklemeniz önerilir.

CMSE® uzman lık seviyesinin benim için çok yüksek olması ve önce temel veya gelişmiş seviyede kurs almak istiyorsam ne yapabilirim?

Pilz, katılmak için özel gereksinimlerin gerekmediği farklı makine emniyeti eğitimleri sunmaktadır. Eğitim konuları, içerikler ve kurs ayrıntıları burada yer almaktadır. Bunun dışında diğer eğitimlerle ilgili sorularınız için bize ulaşın.

 

Hizmetler ve koşullar

 

Kurs ücretine neler dahildir?

Kurs ücretine aşağıdakiler dahildir:

  • Dört günlük eğitim kursu
  • Her gün için öğle yemeği ve içecekler
  • Tüm eğitim belgeleri ve dağıtılan belgeler
  • Sınav ücreti
  • Sertifikasyon ücreti (testin geçilmesi koşuluyla)

Dahil olanlar hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Kurs ücretlerine ek olarak ücret talep ediliyor mu?

Hayır, kurs ile ilgili ek ücretler bulunmamaktadır. Kurs ücretleri, sınav ücreti ve sertifika dahil olmak üzere sertifikasyon ile ilgili tüm masrafları içermektedir. Buna karşın her delege seyahat ve konaklama masraflarını, kurs süresi dışında yediği yiyeceklerin ücretini üstlenecektir.
Delegenin ilk denemesinde sınavı geçememesi durumunda, yeniden sınava girmek için belirli bir ücret talep edilecektir. Sertifikanın 4 yıl sonra yenilenmesi de ücretli olarak gerçekleştirilmektedir, buna karşın talep edilen ücrete bir günlük Yeniden Sertifikalandırma kursu ve eğitim belgelerinin tamamı ile yeniden sertifikalandırma ücretleri dahildir.

Şirketimdeki birkaç çalışanı kaydettirmek istiyorum. Grup indirimi var mı?

Şirket içi kurs düzenlemek üzere çok sayıda delege kaydettirmek için lütfen ülkenizden sorumlu kişi ile iletişime geçin. Bununla birlikte sizin için farklı ülkelerde kurslar düzenliyoruz.

Nasıl ödeme yapabilirim?

Her CMSE® ülkesine özel ödeme şartları için lütfen başvuru formuna göz atın.

Ödemelerimi kim alıyor?

Her CMSE® kursu Pilz tarafından düzenlenmektedir, bu nedenle toplam ödemeniz Pilz'e yapılacaktır. Bu ödemeye örneğin TÜV NORD sertifikası, sınav hakları ve kurs sırasında tüketilen yiyecekler gibi olası harici maliyetler dahildir (lütfen kurs ücreti bölümüne göz atın)

Her CMSE® ülkesine özel ayrıntılı ödeme şartları için lütfen başvuru formuna göz atın.

Kursu iptal ettirmem gerekirse ne olacak?

İptal şartları için lütfen başvuru formuna ve CMSE Hüküm ve Koşullarına bakın.

Kursun her gününe katılamazsam ne olacak?

Kurs ücreti iade edilmez ve kurs hakkı (başka bir tarihe) aktarılamaz. Kurs başladıktan sonra katılımcıların dört günlük kursun tamamına katılması ve sertifika alabilmek için sınava girmesi gereklidir. Buna karşın herhangi bir nedenden dolayı kursa katılamayacaksanız, durumu görüşebilmemiz için lütfen en kısa zamanda bizimle iletişime geçin.

Yerime bir başkasını gönderebilir miyim?

Hayır, ne yazık ki yerinize bir başkasını gönderemezsiniz. CMSE® - Sertifikalı Makine Emniyet Uzmanı sertifikasyonunu alabilmek için kursun her gününe bizzat katılmanız gerekir.

 

Sınav ve sertifika

 

Son sınavı geçmek için kaç almam gerekiyor?

CMSE® sertifikasını edinmek için soruların en az %80'ini doğru yanıtlamanız gerekir. Son sınavda ise "kitaplar açık" olacaktır; soruları yanıtlamak için kurs sırasında sağlanan notları kullanabileceksiniz.

Test sonuçlarımı hemen kurs sonrasında alabilecek miyim?

Sınav kağıtları resmi TÜV NORD tesisinde kontrol edilmektedir. Yanıtlarınızı testin ardından yaklaşık 4 hafta içinde alabilirsiniz. Sınavı geçip geçmediğinizi bildiren bir e-posta alacaksınız; sınavı başarıyla geçtiyseniz sertifikanız posta ile gönderilecektir.

Kursa hazırlık için okunması gereken belgeler var mı?

Sertifikasyon için edinmeniz gereken tüm bilgiler kurs sırasında sağlanacaktır. Son sınavda size yardımcı olması için kurs notlarından yararlanabilirsiniz.
Bilgilerinizi ölçmek adına CMSE® Quiz'ini yapmanız önerilir. Burada, CMSE® sınavında içerik ve kapsam açısından benzer 10 soruyu yanıtlayarak bilgilerinizi test edebilirsiniz.

CMSE® sınavı için öğrenecek çok şey var mı?

Sertifikasyon edinmek için gerekli tüm bilgiler kurs sırasında sağlanacaktır ve birinci günde tüm eğitim notları verilecektir. CMSE® sınavı sırasında size yardımcı olması için eğitim notlarını kullanabilirsiniz. Sınav kolay değildir, bu nedenle kurs sırasında verilen bilgilere çalışmanız önerilir.

Mevcut sertifikamı nasıl yenileyebilirim?

CMSE® sertifikası dört yılda bir yenilenmelidir. Bunun için bir günlük ücretli Yeniden Sertifikasyon eğitim kursuna katılmanız gerekir. Ülkenizle ilgili ayrıntılı bilgiler burada yer almaktadır.

 

Kurumsal hususlar

 

 

CMSE® kursu için herhangi bir burs olanağı var mı?

Bazı ülkelerde CMSE® kursu için burs olanakları bulunmaktadır. Tutar ulusal mevzuatlara göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen ülkenizden sorumlu kişi ile iletişime geçin.

Konaklama için nereden ve nasıl rezervasyon yaptırabilirim? Kurs delegeleri için herhangi bir indirim var mı?

Uygun konaklama imkanı bulmanız için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız ve elbette olası özel koşulları iletebiliriz. İletişim kişiniz size memnuniyetle yardımcı olacaktır.